Podstawy organizacji i przekładki do plannera rocznego

by - January 31, 2017


Stworzyłam to miejsce, aby podpowiadać oraz pomagać osobom, które chcą się zorganizować, ale napotykają pewne problemy. Czy to techniczne czy też merytoryczne. Specjalistką nie jestem, studiów w tym kierunku nie kończyłam - są w ogóle takie ? - ale jakieś doświadczenie mam. I właśnie tym doświadczeniem oraz moimi przemyśleniami chcę się z wami dzielić. Dlatego opowiem dzisiaj o pewnej kluczowej moim zdaniem kwestii w organizacji.

Podstawa organizacji - wygoda użytkowania


Moim zdaniem bardzo ważną rzeczą jest to, aby narzędzie którym się posługujemy było dla nas wygodne. Po prostu. Bo jeśli takie nie będzie, to bardzo szybko rzucimy je w kąt i zrezygnujemy z dalszej pracy z nim.

Patrząc wstecz widzę jak na dłoni, że popełniałam ten błąd wielokrotnie. Schemat działania był mniej więcej taki: fascynacja nowym kalendarzem, kupienie go, a potem rozpoczęcie korzystania bez chwili namysłu. Obietnice, że tym razem będę sumienna i skrupulatna, a ten zeszycik w pięknej okładce zamieni moje życie w pasmo sukcesów i zrealizowanych planów. To nic, że nie lubię kalendarzy na spirali bo jestem leworęczna, albo to że układ codzienny ma dla mnie po prostu zbyt dużo miejsca. Kupowałam go po czym po kilku miesiącach kalendarz lądował na dnie szuflady. Ja zaś po raz kolejny miałam wrażenie, że jestem mistrzynią niekonsekwencji.


Dlatego proszę, nie popełniajcie moich błędów i wybierajcie tylko kalendarze, plannery w 100% dopasowane do waszych potrzeb. Jeśli już kupujecie gotowy, to decydujcie się tylko na sprawdzone wcześniej rozwiązanie. Jeśli drukujecie planner do pobrania, zdecydujcie się na układ który odpowiada trybowi waszego życia, Zwracajcie uwagę na aspekty estetyczne, ale i praktyczne (układ, format, rozkład). To, że ja lub inny bloger/blogerka planuje przy pomocy danego narzędzia wcale nie oznacza, że sprawdzi się ono u was. Dajcie sobie czas i testujcie, testujcie, testujcie, aż znajdziecie :)

Przekładki do wydrukowania

Tworząc planner ważne było dla mnie, aby każdy typ informacji miał swoje miejsce. Dlatego właśnie podzieliłam go na 3 części (widok miesięczny, widok tygodniowy, listy/kolekcje). Aby ułatwić poruszanie się po plannerze zaprojektowałam pionowe przekładki. Graficznie oczywiście dopasowane są do złotej wersji kalendarza na 2017 rok który opublikowałam w tym poście.


Dzięki przekładkom szybo i bez problemu trafiam na odpowiedni miesiąc lub dzień w kalendarzu.

Przekładki są gotowe do druku. Polecam wydrukować je na grubszym papierze np. technicznym. Można też wydrukować je na zwykłym i zanieść do laminowania. Wtedy będą już praktycznie niezniszczalne. Jeszcze tylko szybkie dziurkowanie i możecie wpinać je do waszego plannera.
Przekładki do druku możecie POBRAĆ TU. Niech się przydadzą !


Podobne w tej kategorii

0 comments