Kalendarz na rok 2017 do wydrukowania

by - January 23, 2017


Wreszcie z dumą mogę wam zaprezentować moje najbardziej dopieszczone dziecko. Kalendarz czy też planner na cały 2017 rok. Dogłębnie przetestowałam go w ubiegłym roku, poprawiłam małe niedociągnięcia i oto jest. Mogę z czystym sumieniem oddać go w wasze ręce. Aż chce się powiedzieć pobierajcie i drukujcie z tego wszyscy !

Oprawa graficzna

Jako że moja fascynacja złotym kolorem wciąż trwa, tak i wybór przewodniego motywu kalendarza nie mógł być inny. Czerń, biel i złoto to nie tylko bardzo modne ostatnio połączenie, ale i dość uniwersalny wybór. Planner nie jest bardzo kobiecy, powiedziałabym, że to raczej unisex. Pokuszę się o stwierdzenie, że nie jeden mężczyzna mógłby z niego korzystać, może tylko wpiąć go do czarnej, skórzanej oprawy.

Fonty, które zastosowałam w projekcie są kaligraficzne, imitujące ręczne pismo. Sama nie umiem tak pięknie pisać a jako estetka lubię patrzeć na estetycznie skreślone słowa. Mnogość ciekawych fontów spowodowała, że miałam nie lada problem zdecydować się na jeden. Mam nadzieję, że i wam mój wybór przypadnie do gustu.

Układ

Generalnie kalendarz podzieliłam na 3 główne części. Pierwsza z nich to rozkład roczny dwunastu miesięcy. Każdy miesiąc mamy na osobnej stronie. To takie kalendarium w którym w przejrzystej formie można zanotować najważniejsze wydarzenia w roku - urodziny, urlopy, spotkania, wyjazdy.
Druga, najobszerniejsza cześć to dzienny planner. Tydzień zmieściłam na 4 stronach co daje wystarczającą ilość miejsca , na zanotowanie listy zadań i wydarzeń w konkretnym dniu. Wszystkie daty oraz ważniejsze polskie święta są już uzupełnione. Dodatkowo cały czas mamy podgląd na skrócony rzut miesiąca, dzięki czemu bez problemu orientujemy się w którym miejscu się właśnie znajdujemy.

Znajdziecie tu również miejsce na notatki, tygodniową listę zakupów, czy też dania do ugotowania lub miejsca/rzeczy do posprzątania. Nie byłabym sobą gdybym nie dodała krótkiej listy na projekty DIY. Pamiętajcie, tydzień bez kreatywnych zajęć to tydzień stracony :). Ponadto dla tych którzy lubią kontrolować czy piją odpowiednią ilość wody zamieściłam przydatny tracker.
Trzecia część to miejsce na listy i kolekcje. Lubię mieć wszystkie moje pomysły pod ręką. Wiele rzeczy wpada mi do głowy poza domem, w najdziwniejszych sytuacjach. Jeśli nie zapiszę ich od razu bezpowrotnie mi umykają. Dlatego wszelkie, nawet najdrobniejsze pomysły spisuję w moim kalendarzu. Od biedy jeśli nie mam go ze sobą zapisuję pomysł w telefonie, a potem przenoszę do organizera. Staram się być regularna i skrupulatna w tej kwestii, ale i tak mam wrażenie, że setki pomysłów utraciłam bezpowrotnie. Nie popełniajcie więc mojego błędu i notujcie !


Wracając jednak do układu kolekcji, to uwzględniłam tu kilka swoich typów, z których korzystam. Moda, uroda, zdrowie, mieszkanie, prezenty, książki itp. Wszystko o czym chcę pamiętać, zrobić, kupić. Jest też kilka nietytułowanych stron aby każdy mógł dopasować planner do swoich potrzeb

Ponadto w kalendarzu zamieściłam miejsce na listę celów na 2017 oraz skrócony kalendarz tego roku. Niektórym przyda się strona "Ważne w 2017" - ja np. wpisuję w tym miejscu urodziny rodziny i przyjaciół.


Drukowanie i oprawa

O drukowaniu plannerów napisałam osobny wpis, do którego link podaję poniżej. Zawsze drukuję je dwustronnie w formacie A5. Kalendarz na 2017 jest kolorowy dlatego najlepiej będzie się prezentował wydrukowany na kolorowej drukarce. Mysle jednak, że wersja czarno biała też może się sprawdzić, a niedziele czy święta możecie pozaznaczać sami np. kolorowymi flamastrami.

Jak dwustronnie wydrukować planner ?

Mój kalendarz oprawiłam w złotą okładkę organizera kupioną na Aliexpress. Szczegóły opisywałam w tym poście. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Kalendarz po wydrukowaniu, możecie zbindować w punkcie ksero. Możecie też wpiąć go do dowolnego segregatora. Wreszcie wersja najbardziej ekonomiczna to proste podziurkowanie stron i związanie ich sznurkiem lub tasiemką. Zróbcie tak, aby wam się podobał i był jak najwygodniejszy w użytkowaniu. Bo tylko wtedy będziecie z niego korzystać codziennie, a przecież o to w tym wszystkim chodzi.

Mam nadzieję, że kalendarz spodoba się i przynajmniej część z was zdecyduje się na wydruk. Czekam na informację zwrotną co o nim myślicie? Jeszcze bardziej ucieszą mnie zdjęcia wydrukowanego plannera. Czy jest to coś czego szukaliście? Wszelkie uwagi mile widziane :)Kalendarz 2017 do druku możecie POBRAĆ TU. Niech się przyda !


Podobne w tej kategorii

3 comments

  1. Naprawdę piękny ! Widać ilość pracy w niego włożony :)

    ReplyDelete
  2. Planer piękny, ale za nic w świecie nie mogę dopatrzeć się w tym unisex :).

    ReplyDelete