Piękny plan na życie

by - December 19, 2016Witam serdecznie na moim blogu. Mam na imię Dorota i chciałabym, podzielić się z wami moją pasją. Mam nadzieję że odnajdziecie tu coś przydatnego i będziecie wracać po więcej. Może będzie to wiedza wyniesiona z moich doświadczeń w planowaniu? Albo gotowy szablon plannera do druku, których mam zamiar tutaj sporo udostępnić? Wreszcie może sama motywacja do zmian w swoim życiu? Bo właśnie o tym chcę prowadzić bloga - o planowaniu, stawianiu sobie celów i ich realizowaniu. No i oczywiście o pięknych narzędziach, które mogą nam to ułatwić.

Od zawsze czekałam z niecierpliwością na początek roku . Ta data miała i chyba nadal ma dla mnie jakiś magiczny wydźwięk. Jest to symboliczny czas, kiedy zamykamy stare i zaczynamy nowe. Otwieramy kalendarz i planujemy. I chociaż z biegiem czasu nauczyłam się, że aby zacząć realizować nasze cele nie potrzebujemy czekać do 1 stycznia, ba nawet nie powinniśmy tego tak długo odkładać, to nadal w tym "przełomie" odnajduję jakąś zwielokrotnioną motywację.

Właśnie teraz jesteśmy w tym okresie. Początek grudnia, przednówek roku 2017. Grudzień skłania do refleksji, zastanowienia się nad tym co nam się udało w kończącym się roku, a nad czym dobrze byłoby jeszcze popracować. Grudzień to w końcu najlepszy miesiąc na poszukiwania kalendarza na przyszły rok, tworzenie list zadań i tablic w których rozliczymy się sami ze sobą.

Osoby lubiące planować pewnie dobrze znają ból poszukiwania odpowiedniego dla tego celu narzędzia. A to okładka nie taka, a to rozkładówka niedopasowana do naszych potrzeb, format zbyt duży i nieporęczny. Z takimi problemami borykałam się praktycznie co roku. Wobec braku kalendarza "uszytego na miarę" zaczęłam szukać w internecie inspiracji, a później tworzyć swoje własne projekty. W końcu mogłam powiedzieć, że planner jest dla mnie a nie ja dla plannera. Tworzyłam kategorie jakie były mi potrzebne, a odrzucałam te całkowicie niepasujące do mojego stylu życia. Bo po co mi miejsce na spotkania rozpisane godzina po godzinie jeśli praktycznie w ogóle takich nie mam? Albo plan posiłków jeśli nigdy go nie uzupełniałam bo, przyznajmy to, jestem po prostu zbyt leniwa?

Planner zawsze powinien współgrać z naszym stylem życia. Niektóre osoby z "napiętym grafikiem" będą z powodzeniem zapełniały każdą linijkę plannera dziennego. Inne będą za to potrzebować jedynie plannera miesięcznego, aby pozaznaczać ważniejsze wydarzenia przypisane do konkretnej daty. W tym miejscu chciałabym pomóc wam w wyborze plannera odpowiedniego dla was i pokazać jak może podnieść to komfort naszego życia. Bo to co zapisane może już nie zaprzątać naszej głowy, stajemy się wolni. Możemy tworzyć nasz plan i żyć bez ciągłych stresów i zapominania. Bo uważam, że nie ma ludzi niezorganizowanych tylko tacy, którzy nie znaleźli jeszcze odpowiedniego systemu planowania :)

Do napisania już wkrótce.


Podobne w tej kategorii

1 comments

  1. Też tak miałam, bardzo chcialam prowadzic zapiski w kalendarzu, ale zawsze cos bylo nie tak. Miejsca za malo na dzienne notatki, albo za duzo ważył. Wybierałam też różne warianty i w końcu sama przygotowałam planer, potem go troche modyfikowałam, ale okazał się niezastąpiony. Ma wszytsko czego potrzebuje, bo byl przygotowany dla mnie :)

    ReplyDelete