Jak dwustronnie wydrukować planner ?

by - December 28, 2016

Dzisiaj szybki i krótki post o tym jak najlepiej drukować darmowe plannery, które udostępniam wam na blogu. No to zaczynamy !

Pierwsza i podstawowa sprawa to oczywiście pobranie interesującego was szablonu plannera. Zapisujecie go na dysku i otwieracie w programie obsługującym format .pdf. Chyba najbardziej popularny to Adobe Reader. Sama właśnie z niego korzystam i to na jego podstawie zrobię instrukcję.

Plannery możecie drukować w dwóch formatach A4 lub A5. W przypadku A4 sprawa jest prosta - klikacie Drukuj i w ustawieniach drukowania wybieracie opcję Drukowanie na obu stronach arkusza papieru i Odbij wg długiej krawędzi. I już. Możecie notować w dużym, wydrukowanym dwustronnie plannerze.


Sama preferuję ten drugi, mniejszy format czyli A5 (rozmiar zwykłego zeszytu). Jest poręczny, zmieści się w kobiecej torebce, gdzie jak wszyscy wiemy musi się znaleźć miejsce na ten i wiele innych gadżetów :) Planner staram się nosić zawsze ze sobą więc większy format byłby po prostu niewygodny.

W wypadku formatu A5 postępujecie praktycznie tak samo jak poprzednio. Wybieracie opcję Drukuj, ale dodatkowo zaznaczacie opcję układu Broszura. Dzięki temu drukarka sama odpowiednio ustawi kolejność drukowania stron, aby uzyskać formę zeszytu A5. Niektóre drukarki z opcją obracania stron zrobią to automatycznie same. Zwykłe domowe drukarki najprawdopodobniej pokażą wam jak obrócić kartki w połowie drukowania. Postępujcie zgodnie z rysunkami, a wszystko powinno się udać. Potem wystarczy rozciąć kartki, złożyć je na pół i już uzyskujecie dwustronny planner.

photo Freepik

Jeszcze słów kilka o tym jak połączyć wydrukowany planner w całość. Ja po prostu dziurkuję strony i wpinam do skórzanej okładki organizera, który kupiłam z kalendarzem na 2015 rok. Możecie sobie taki kupić, ale równie dobrze sprawdzi się tu zwykły segregator. Inną opcją jest zbindowanie stron w drukarni lub punkcie ksero. Na pewno gdzieś w pobliżu taki znajdziecie. Wreszcie można nie rozcinać kartek a jedynie zgiąć je w pół i zszyć zszywaczem tak jak zszywane są zeszyty. Mam w planach przygotować post z dokładnymi instrukcjami jak stworzyć okładki do własnego plannera więc bądźcie czujni. Miłego drukowania !

W razie pytań pisz, postaram się pomóc: pieknyplan@gmail.com 

Podobne w tej kategorii

0 comments